Kuře pečené na zelí se zakysanou smetanou

Dnes pro vás mám trošku nezvyklý způsob přípravy kuřete, nicméně vynikající.

Ingredience (4 x porce)

jako příloha

Postup přípravy

  1. Očištěné kuře naporcujeme, osolíme, opepříme a okmínujeme. Na dno pekáče nalijeme malé množství oleje a poklademe kysaným zelím, které jsme předem propláchli. Na pánvi si orestujeme nadrobno pokrájenou cibuli a anglickou slaninu. Přidáme do pekáčku na zelnou vrstvu a poklademe kousky kuřete. Pokud chcete, posypte kuře ještě vaším oblíbeným kořením. V tom případě na začátku třeba vynechte pepř nebo kmín. Záleží na vaší chuti.
  2. Takto připravené kuře pomažeme zakysanou smetanou. Vypadá to nevábně, ale nebojte se toho, výsledek bude skvělý. Mírně podlijeme, zakryjeme a pečeme na cca 200 stupňů 45 minut. Poté odklopíme, přidáme na teplotě a dopékáme ještě asi 15 minut dozlatova.
  3. Upečené kuře podáváme s bramborovým knedlíkem. Ale můžu vám říct, že to bylo výborné i s hranolkama, byť se to zdá být hodně nezvyklá kombinace.

Nutriční hodnoty (1 x porce)

Energ. hodnota: 1,140.68 kcal | Protein: 63.37 g | Sacharidy: 92.69 g | z toho cukr: 12.52 g | Tuk: 57.49 g | z toho nas. MK: 13.85 g

Vytištěno z webu ekucharka.cz, recept si můžete prohlédnout na adrese https://www.ekucharka.cz/recept/1929-kure-pecene-na-zeli-se-zakysanou-smetanou