Slaný vajíčkový dort

Velký dort, co uvnitř skrývá pět pater chlebů. Zaručeně udělá radost na každé párty, kde je pozváno více hostů. Sladkých dortů už bylo dost. Pusťte se do překvapení v podobě slaného dortu. Je třeba dát na delší čas vychladit, aby se jednotlivá patra hezky propojila.

Ingredience (24 x porce)

Jednotlivá patra

Pomazánka nahoru a bok

Na ozdobení

Postup přípravy

  1. Nejprve si připravte první pomazánku. Dejte vařit vejce natvrdo. Použijte žloutky a smíchejte s pomazánkovým máslem, majonézou, prolisovaným česnekem a změklým máslem. Vyšlehejte. Ochuťte hořčicemi, worcesterem a pokud je třeba, přidejte sůl a pepř. Rozkrájejte bílky nadrobno. Ty do směsi jen vmíchejte vařečkou.
  2. Rozdělte na dvě poloviny. Do jedné poloviny vmíchejte sladkou papriku.
  3. Připravte si podložku, na které budete dort přenášet. Naskládejte 6 plátků chleba do dvou řad, 3 a 3.
  4. Natřete světlou pomazánku. Naskládejte plátky anglické slaniny. Pro druhé patro použijte jinou barvu chleba a nejprve položte plátky chleba do středu. Středem chlebů vám budou procházet spodní mezery. Na okrajích použijete jen poloviny chlebů.
  5. Přidáte druhou barvu pomazánky a naskládáte šunku. Přikryjete dalším patrem chlebů, začínáte skládat od okraje.
  6. Další patro pomazánky, plátkový sýr a chleba. Chleba skládat od středu. Tak budete pokračovat. Poté vložíte mezi patra vysočinu. Poslední vrstva bude chleba.
  7. Dáte do lednice a připravíte si pomazánku na natření boků a horní strany.
  8. Smícháte majonézu, prolisovaný česnek a změklé máslo. Rozetřete na boky a na horní stranu.
  9. Nastrouháte sýr najemno a posypete boky i horní stranu sýrem.
  10. Můžete dozdobit horní stranu. Dáte do lednice vychladit.

Nutriční hodnoty (1 x porce)

Energ. hodnota: 482.95 kcal | Protein: 11.56 g | Sacharidy: 15.37 g | z toho cukr: 1.24 g | Tuk: 41.97 g | z toho nas. MK: 19.12 g

Vytištěno z webu ekucharka.cz, recept si můžete prohlédnout na adrese https://www.ekucharka.cz/recept/1861-slany-vajickovy-dort