Těstoviny s kuřecím masem, listovým špenátem, smetanou a parmazánem

Patříte mezi milovníky těstovin? Potom určitě vyzkoušejte u nás v rodině oblíbené těstoviny s kuřecím masem a smetanovou omáčkou se špenátem. Věřím, že vám bude chutnat jako nám.

Ingredience (4 x porce)

Na posypání

Postup přípravy

  1. Těstoviny připravíme klasickým způsobem, tzv. „na skus“. Očistíme si kuřecí prsa, nakrájíme na nudličky, osolíme, opepříme a orestujeme na trošce olivového oleje.
  2. Opečené maso odložíme stranou na talířek. Menší cibuli pokrájíme nadrobno, česnek taktéž a necháme na pánvi zesklovatět. Přidáme posekaný špenát, párkrát na pánvi promíchneme a vložíme zpět orestované maso.
  3. Zalijeme smetanou, podle potřeby zahustíme kukuřičným škrobem rozmíchaným v trošce studené vody. Můžeme také místo škrobu použít rýžovou mouku. Necháme prohřát, dosolíme a odstavíme.
  4. Na talíř poklademe těstoviny, které polijeme smetanovou omáčkou s masem. Parmazán nastrouháme a jednotlivé porce posypeme. Parmazán můžete nahradit případně jiným sýrem parmazánského typu. Ovšem parmazán je nejlepší.

Nutriční hodnoty (1 x porce)

Energ. hodnota: 793.40 kcal | Protein: 47.19 g | Sacharidy: 77.61 g | z toho cukr: 5.64 g | Tuk: 29.93 g | z toho nas. MK: 16.65 g

Vytištěno z webu ekucharka.cz, recept si můžete prohlédnout na adrese https://www.ekucharka.cz/recept/1827-testoviny-s-kurecim-masem-listovym-spenatem-smetanou-a-parmazanem