Veselé barevné palačinky – hrníčkový recept

Všemi dětmi milované palačinky ať už s čokoládovou náplní, marmeládou, tvarohem či ovocem, děti palačinky prostě milují. Překvapte je novinkou ze světa palačinek a získejte plusové body za svou originalitu. Vyzkoušejte náš jednoduchý hrníčkový recept a připravte dětem veselou snídani, která je zaručeně probere i potěší.

Ingredience (4 x porce)

Postup přípravy

  1. Příprava palačinkového těsta je velmi jednoduchá a děti vám s tím mohou, i díky hrníčkovému receptu pomáhat a zvolit si barvu, kterou chtějí do těsta přidat.
  2. Do mísy postupně přidáme mléko, vejce, mouku a vše rozmixujeme tak, aby v těstě nezůstaly hrudky.
  3. Na závěr do hladce rozmixovaného těsta přidáme potravinářské barvivo v oblíbeném odstínu a rozmícháme, aby těsto chytlo jednolitý barevný odstín.
  4. Rozehřejeme si pánvičku a kápneme na ní pár kapek oleje. Pánev necháme prudce předehřát, nalijeme na ni těsto a zeslabíme intenzitu plotny na polovinu, aby se nám palačinka nepřipálila.
  5. Olej není nutné dávat před každým nalitím palačinkového těsta na pánev. Když vidíte, že je pánev stále mastná, olej před smažením nepřidávejte.
  6. Z každé strany palačinky smažíme, dokud nejsou do zlatova. A je hotovo.
  7. Palačinky podáváme s marmeládou, cukrem, ovocem, šlehačkou, tvarohem. Dobrou chuť!

Nutriční hodnoty (1 x porce)

Energ. hodnota: 340.19 kcal | Protein: 14.14 g | Sacharidy: 55.81 g | z toho cukr: 7.85 g | Tuk: 7.01 g | z toho nas. MK: 2.19 g

Vytištěno z webu ekucharka.cz, recept si můžete prohlédnout na adrese https://www.ekucharka.cz/recept/1822-vesele-barevne-palacinky-hrnickovy-recept