Špagety se žampiony a bešamelovou omáčkou

Oblíbenost špaget si zaslouží vyzkoušet řadu úprav, třeba jako bezmasý pokrm. S bešamelovou omáčkou chutnají výborně. Omáčka je univerzální, stačí vyměnit koření a získáte jídlo s jinou chutí. Kdo má rád sušená rajčata, může je do pokrmu bez obav přidat.

Ingredience (4 x porce)

Postup přípravy

  1. Očistíme žampiony a nakrájíme. Je možné zakoupit žampiony zmražené, v takovém případě ušetříte asi čtvrt hodiny z uváděného času přípravy. Nakrájené žampiony orestujeme na pánvi na sádle. Restujeme na mírném ohni asi 10 minut.
  2. Připravíme si bešamelovou omáčku. Zpěníme máslo, přisypeme hladkou mouku. Jakmile začne mouka růžovět, přiléváme po troškách mléko a rychle šleháme metličkou. Hladkou omáčku dochutíme bazalkou a solí. Přidáme prolisovaný česnek. Promícháme. Asi dvě minuty vaříme za stálého míchání.
  3. Do hotové omáčky přidáme žampiony z pánve a promícháme. Uvaříme si špagety a servírujeme společně s omáčkou.

Nutriční hodnoty (1 x porce)

Energ. hodnota: 509.31 kcal | Protein: 13.69 g | Sacharidy: 66.08 g | z toho cukr: 3.60 g | Tuk: 19.59 g | z toho nas. MK: 10.16 g

Vytištěno z webu ekucharka.cz, recept si můžete prohlédnout na adrese https://www.ekucharka.cz/recept/1350-spagety-se-zampiony-a-besamelovou-omackou